Kategorie: Wszystkie | media | newsy | oddziały | relacje | video
RSS
środa, 09 marca 2011
TVN 24 w Muzeum Literatury o Władysławie Bartoszewskim

TVN 24 nagrał u nas jeden z odcinków swojego filmu o Władysławie Bartoszewskim. Justyna Pochanke rozmawiała w czytelni ML z Profesorem o Tygodniku Powszechnym. A my przygotowaliśmy relację z wydarzenia.

wtorek, 08 marca 2011
Relacja z warsztatów rodzinnych z Markiem Jaromskim

6 marca w Muzeum Literatury odbyły się rodzinne warsztaty plastyczne, które prowadził artysta Marek Jaromski. Było malowanie aniołów, portretów rodzinnych oraz wielkiego płótna rozciągniętego na podłodze sali audiowizualnej. Wraz z dziećmi stworzyliśmy pokaźną, anielską galerię.

Przygotowaliśmy dla Państwa relację wideo, zdjęcia oraz skany niektórych prac - tutaj

[Relację przygotowali: Piotr Dymmel - kamera, Maciek Bociański - fotografie, Bartłomiej Kwasek - montaż]

poniedziałek, 07 marca 2011
Rozbudowa Muzeum Literatury

W czwartek 24 lutego 2011 r. odbyło się w Muzeum Literatury spotkanie poświęcone planom przebudowy i dopuszczalnej ze względów konserwatorskich i architektonicznych modernizacji zespołu kamienic siedziby głównej Muzeum. Przygotowaliśmy krótką relację wideo ze spotkania. Szczegóły dostępne tutaj.

[materiał zrealizowali: Piotr Dymmel - kamera, Bartłomiej Kwasek - montaż, w materiale użyto zdjęć Anny Kowalskiej]

10:43, muzeumliteratury , newsy
Link
Czesław Miłosz w Muzeum Literatury – wizyta w 1981 r.

Z okazji Roku Czesława Miłosza zrealizowaliśmy krótki film o wizycie poety w Muzeum Literatury w 1981 roku. Opowiada Janusz Odrowąż-Pieniążek, dyrektor Muzeum Literatury w latach 1972 – 2009.

[film zrealizowali: Piotr Dymmel - kamera, Bartłomiej Kwasek - montaż, w materiale użyto fotografii Anny Kowalskiej oraz katalogu z wystawy ze zdjęciami Stefana Filglarowicza]

Konkurs literacki "Pamiętnik z okresu dojrzewania"

Muzeum Gombrowicza organizuje konkurs literacki "Pamiętnik z okresu dojrzewania". Opowiada Ewa Witkowska. Szczegóły i regulamin tutaj.

Film o Muzeum Władysława Broniewskiego

Jak wygląda Muzeum Władysława Broniewskiego i co można w nim zobaczyć? Przygotowaliśmy krótki film o ekspozycji i o naszym najstarszym oddziale. Opowiada st. kustosz Sławomir Kędzierski, kierownik placówki.

[Film zrealizowali: Filip Bojarski - kamera, Bartłomiej Kwasek - montaż]

poniedziałek, 14 lutego 2011
Serwis podcastowy już działa

W serwisie podcastowym prezentujemy audycje poświęcone bieżącym wydarzeniom w muzeum oraz fragmenty unikalnych nagrań z naszego archiwum fonicznego, które opatrujemy wstępem i komentarzem.

Uruchomiliśmy podstronę z podcastami - tutaj. Serdecznie zapraszamy.

14:46, muzeumliteratury , newsy
Link
Polecane wystawy

Ciąg dalszy rozbudowy naszej strony internetowej. Na stronie głównej pojawił się moduł z "Polecanymi wystawami", a w nim zwiastuny filmowe wystaw oraz galerie zdjęć. Niebawem nowe materiały filmowe. Zapraszamy na naszą stronę internetową: www.muzeumliteratury.pl.

środa, 09 lutego 2011
Film o stałej ekspozycji "Ja, Gombrowicz"

Muzeum Witolda Gombrowicza to najmłodszy oddział Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie. Powstałe w 2005 roku, zostało otwarte w roku 2009. Mieści się w zabytkowym pałacu we Wsoli, położonym w odległości 10 km od Radomia i 90 km od Warszawy.

Przedstawiamy krótki materiał filmowy. O Ekspozycji „Ja, Gombrowicz”, prezentowanej w muzeum autora "Ferdydurke", mówi Dominika Świtkowska.

[realizacja materiału: Piotr Dymmel - kamera, Bartłomiej Kwasek - montaż]

W przygotowaniu podcast z Markiem Ałaszewskim

Marek Ałaszewski - fot. Maciek Bociański / MLMarek Ałaszewski - fot. Maciek Bociański / ML

Przygotowujemy około godzinny podcast z udziałem Marka Ałaszewskiego, kompozytora, wokalisty, malarza, lidera legendarnej grupy muzycznej "Klan", autora oratorium do "Podróży Trzech Króli wg T.S. Eliota". Z naszym gościem rozmawia Łukasz Kossowski, szef Działu Sztuki ML. W podcaście zaprezentujemy obszerne fragmenty oratorium. Premiera podcastu niebawem.

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 21
| < Lipiec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          Rynek Starego Miasta 20
00-272 Warszawa
tel. 022 831 40 61 (centrala)
tel./fax 022 831 76 92
Blogiem dowodzi: BJK

stat4u