Blog > Komentarze do wpisu
"Formuły retoryczne" w Muzeum Literatury: Jerzy Sosnowski w obronie metafizyki

Przedstwiamy materiał filmowy z pierwego spotkania z cyklu "Formuły retoryczne". Naszym gościem był Jerzy Sosnowski, który rozwinął tezę: "W obronie metafizyki: ksiażki nie muszą mówić o kwestiach społecznych, żeby być ważne". Spotkanie odbyło się 18 kwietnia w Muzeum Literatury.

„Zaproszenie z Muzeum Literatury do tego wystąpienia sprowokowało mnie do przygotowania manifestu literackiego, ze wszystkimi zaletami i wadami tego gatunku” – powiedział nasz gość. Mowa rozpoczęła się od zarysowania sytuacji społeczno-politycznej, wokół której toczy się życie literackie w Polsce. Przedstawiamy całość wystąpienia Jerzego Sosnowskiego:

[relacja wideo: Piotr Dymmel - kamera, Bartłomiej Kwasek - montaż]

W drugiej, polemicznej części spotkania głos zabrały osoby z trybunału retorycznego. Tutaj czas debaty był ściśle określony: cztery minuty na wystąpienie każdej osoby z trybunału, minuta na replikę Jerzego Sosnowskiego. Przedstawiamy zapis wideo pierwszej rundy polemicznej: Krzysztof Grochowski, Karolina Szczypek i Justyna Szpanowska vs Jerzy Sosnowski. Film odtwarza się jako playlista złożona z trzech części (można wybrać poszczególną część):

Fotografie ze spotkania można obejrzeć m.in. na naszym profilu na Facebooku - tutaj

poniedziałek, 02 maja 2011, muzeumliteratury

Polecane wpisy
Rynek Starego Miasta 20
00-272 Warszawa
tel. 022 831 40 61 (centrala)
tel./fax 022 831 76 92
Blogiem dowodzi: BJK

stat4u